Az értelmetlen élet
Úgy érzed, hogy túlterhelnek a feladatok és az elért eredményeidnek nincs értelme? Hogyan ismerheted fel a kiégés szindrómát, hogy lépéseket tehess önmagadért?
Belső utazás kísérő, családállító
Cikk megosztása
Ebben a kategóriában 3 olyan alcsoport szerepel, amelynek tagjai intenzív érzelmekkel élik az életüket, igazi szív-lélek emberek. Ők azok, akik a Belső Utazásban általában nagyon könnyen megélik az érzések szintjein történő lefelé haladást, mivel könnyedén tudják elárasztani őket az egymást követő érzelmek.
Ebbe a triádba tartozik:
Jellemző mondata: „Majd én segítek.”
Legfőbb vágya: hogy szeressék, hogy ő is kifejezhesse érzéseit, hogy szükség legyen rá, elismerjék.
Legnagyobb félelme: hogy nem szeretik, hogy az emberek elfordulnak tőle.
Általános jellemzése: az önértékelés hiányában szenved, úgy érzi, hogy őt nem lehet önmagáért szeretni. A szeretetért, amire annyira vágyik állandóan tennie kell, ki kell érdemelnie azt. A Kettes azt akarja, hogy azért szeresd, mert gondodat viseli, törődik veled.
Erősségei: melegszívű, empatikus, segítőkész személyiség.
Gyengeségei: a Kettes tehát nem szereti feltétel nélkül önmagát. Önbecsülésének az a feltétele, hogy tökéletesen jó és önzetlen legyen.
Jellemző gyermekkora: a Kettes gyermekkorában azt tanulja meg, hogy a szeretet nem jár „csak úgy magától”, hanem ki kell érdemelni azt.
Jellemző mondata: „Sikeres vagyok.”
Legfőbb vágya: hogy értékeljék, elismerjék, és ő is értékesnek, kívánatosnak érezhesse magát.
Legnagyobb félelme: hogy nem elég értékes, és ha nem teljesít, ha kudarcot vall, az emberek elfordulnak tőle.
Általános jellemzése: a Hármas könnyen elveszti a kapcsolatot érzelmeivel, valódi lényével. Mellőzi, semmibe veszi érzéseit, vágyait, hogy hatékonyabban tudjon működni.
Erősségei: magabiztos, dinamikus, energikus egyéniség, aki képes hinni önmagában. Életvidám, céltudatos és kitartó.
Gyengeségei: a Hármasok tehát hamar megtanulják, hogy nem önmagukért szeretik őket, hanem azért a termékért, amit produkálnak.
Jellemző gyermekkora: korán megtanulták a család, gyakran az anya elvárásait, és álmait teljesíteni.
Jellemző mondata: „Más vagyok, mint a többi ember, engem nem értenek meg a többiek.”
Legfőbb vágya: megtalálni önmagát, saját jelentőségét, belső élményeiből stabil, kiegyensúlyozott identitást akar létrehozni.
Legnagyobb félelme: hogy valami baj van vele, hiányzik belőle valami, nincs igazi személyisége, saját jelentősége.
Általános jellemzése: a Négyes önelemző, főleg az érzelmek terén. Alapvető életérzése, hogy különbözik másoktól, különlegesnek érzi magát. Úgy gondolja, hogy nem hétköznapi ember, senki nem képes megérteni őt, ezért magába fordul.
Erősségei: rendkívül kreatív, képes arra, hogy élményeiből újat, értékeset hozzon létre, gyakran van valamilyen művészi képessége. Nagyfokú önismerettel rendelkezik.
Gyengeségei: sok Négyes a munkáját csak a lét- illetve önfenntartás eszközének tekinti, addig is, amíg valami jobbat, neki valót talál. Azonban nem sokat tesz azért, hogy változtasson, csak álmodozik róla.
Jellemző gyermekkora: a legtöbb Négyes „normális”, eseménytelen gyerekkorról számol be, amelyben nem voltak tragédiák, drámai események. A gyerek azonban mégis magányosnak érezte magát. Tapasztalataim szerint nagyon sok Négyesnek volt prenatális traumája (például ikervesztés, vagy a terhesség korai szakaszában bizonytalanság a szülőknél, hogy akarják-e őt), vagy előzte meg az ő születését abortusz/vetélés.
Remélem tetszett a kis összefoglalóm az érzelmi hármas csoportról, a jövő héten hozom az agyi triád bemutatását!
A sorozat előző részét ITT találod.
Nézd meg az erről szóló videókat:
Namasté,
Szandra
Úgy érzed, hogy túlterhelnek a feladatok és az elért eredményeidnek nincs értelme? Hogyan ismerheted fel a kiégés szindrómát, hogy lépéseket tehess önmagadért?
Merülj el önmagad mélységeiben az Enneagram segítségével! Fedezd fel viselkedési mintáidat és az önismerethez vezető utadat ezzel a nagyszerű módszerrel.