Egy gyermek születése…
Anyának lenni a legnagyobb öröm, de gyakran mindent a feje tetejére állít. Hogyan gondoskodhatsz a babádról úgy, hogy közben önmagadat tartod a prioritási lista élén?
Dúla, hordozási tanácsadó
Cikk megosztása
A babahordozásról szóló cikkem után következzen a „hordozós kisokos”. Mire kell mindenképpen ügyelned?
1. Biztonság
Ellenőrizd, hogy a baba a hordozóeszközből ne tudjon kiesni! (Csatok, biztonsági hevederek, kendőszárak, csomók.)
2. Kényelem
Annyira legyen szoros a kötés, hogy (baba buksit hátulról támasztva) kissé előre dőlve a tenyered a mellkasodnál közétek férjen, de a pici nem csuklik benne össze, hanem magabiztos tartást ad a testének. (Az összegörnyedt pozícióban nyeklő baba légutai elzáródhatnak!)
3. Szabad légutak
A baba arca mindig legyen szabadon hagyva, életkortól és hordozóeszköztől függetlenül.
(Pl. az arcát nem takarjuk le rugalmas kendő esetén.) A kicsi álla és mellkasa között legyen kétujjnyi hely, így biztosítjuk a szabad levegő áramlását!
4. Póz
A baba feje „puszi magasságban” legyen. (Kényelmesen eléred a feje búbját.)
A feje és popója egy vonalban legyen függőlegesen.
A két térde ugyanolyan magasságban álljon.
A lábakat kissé terpeszben helyezzük el (piciknél „béka” póz az ideális, nagyobbaknál a terpesz), a térdei behajlítva. („M” pozíció.)
A hordozóeszköz térdhajlattól térdhajlatig érjen, támassza alá a combokat is, ne csak a popsit! Ez a póz segíti az egészséges csípőfejlődést.
5. Irány
A baba mindig felénk nézzen hordozás közben! Az arccal kifelé fordított hordozás nem tesz jót a gerincének, a csípőjének és pszichésen is megterhelőbb a számára.
FONTOS:
Boldog babás éveket és csodás hordozós időszakot kívánok nektek sok szeretettel.
Telefon: 06 30 383 8889
Anyának lenni a legnagyobb öröm, de gyakran mindent a feje tetejére állít. Hogyan gondoskodhatsz a babádról úgy, hogy közben önmagadat tartod a prioritási lista élén?
Gondoltad volna, mennyire fontos a baba hordozása? Olvasd el, hogyan segít abban, hogy közel érezd magadhoz a kisbabádat.